Hakkımızda

ESY Hukuk ve Danışmanlık

İstanbul’da bulunan Hukuk ve Danışmanlık Büromuz gerek ulusal gerekse de uluslararası alanda müvekkillerine hukukun pek çok alanında avukatlık hizmeti ve hukuki danışmanlık sağlamakta ve faaliyet gösterdiği çalışma alanlarında, müvekkillerinin hukuki sorunlarının verimli ve doğru şekilde çözümlenmesini amaçlamaktadır.

Tecrübeli ve dinamik ekibimiz, uyuşmazlıkları sadece dava yolu ile değil, bunun dışında sulh ve uzlaşma gibi alternatif yöntemleri de deneyerek çözüme ulaştırmakta, çeşitli koruyucu avukatlık tavsiyeleriyle müvekkillerini bilgilendirerek müvekkil aleyhine oluşabilecek hukuki risklerin tespiti ve en aza indirgenmesini amaçlamakta ve uyuşmazlığı daha ortaya çıkmadan önlemektedir.

Aynı zamanda ekibimiz, çalışma alanlarında müvekkillerinin işlerine değer katan bir anlayış ve işbirliği içerisinde çalışarak hızlı ve güvenilir hukuk hizmeti sunmayı ilke edindiği gibi sektörde gelişen teknolojiyi de aktif şekilde kullanımı ile de alanında öncülük etmektedir.

Hukuk büromuz, Türkçe ve İngilizce dillerinde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekte olup, bu bağlamda yurtdışında ve yurt genelinde saygın hukuk bürolarıyla işbirliği yapmaktadır.

Misyonumuz

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak alanında uzman avukat kadromuz ile tüm müvekkillerimiz ekonomik ve hızlı uyuşmazlık çözüm yöntemleri açısından bilgilendirmekte ve müvekkillerin hukuki sorunları üzerinde titizlikle çalışılarak kalıcı çözümler üretmekteyiz. Bunu yaparken müvekkile ait bilgileri gizlilik prensibi çerçevesinde korumaktayız.

Vizyonumuz

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak ulusal ve uluslararası müvekkillerimiz ile kurmuş olduğumuz güven ilişkisi çerçevesinde avukatlık mesleğinin tüm etik kurallarına bağlı kalarak, adalet ve hakkaniyeti ön planda tutarak ve aynı zamanda yenilikçi bakış açımızı da katarak, dünya standartlarında bir hukuk bürosu olarak hizmet vermeye devam etmek istemekteyiz. Bu kapsamda yürüttüğümüz tüm hukuki süreçlerde müvekkillerimizi en doğru, hızlı ve kapsamlı şekilde bilgilendirmek adına teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktayız.

Başarının Anahtarı

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak hukuki ve ticari uyuşmazlıklarda tüm risk ve olasılıkları geniş bir bakış açısıyla tespit ederek, müvekkillerin lehine sonuç doğuracak tüm hukuki çözüm yolları kullanılarak yenilikçi ve etkin çözümler sunmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

AVUKATA VEKÂLETNAME NASIL ÇIKARABİLİRİM?

ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız ile yapacağınız görüşmeler neticesinde hukuki sorununuzun çözümü için vereceğimiz hizmete dair genel veya özel vekâletname gereksinimi belirlenecektir. Avukatımızın uyuşmazlık özelinde size göndereceği örnek vekâletnameyi ve bilgileri size en yakın olan herhangi bir notere ileterek vekâletname çıkarabilirsiniz. 

Yabancı bir ülkede yaşamanız durumunda ise size ileteceğimiz vekâletname örneği ve vekâlet bilgileri ile birlikte Türkiye konsolosluklarına ve büyükelçiliklerine veya bulunduğunuz ülkedeki notere başvurmanız gerekmektedir. Yabancı ülkede noter vasıtası ile vekaletname çıkarmanız halinde ayrıca apostil işlemi de gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu işlemler Türkiye’nin yabancı ülke ile anlaşması bulunup bulunmadığına göre değişkenlik gösterebilir. 

Şirket, dernek veya bir tüzel kişiliğin yetkilisi olmanız durumunda, vekâletname bilgileri ve imza sirküsü ile birlikte size en yakın olan herhangi bir notere müracaat etmeniz gerekmektedir.  

AVUKAT TUTMAK ZORUNLU MUDUR?

Türk Hukuk Sisteminde tarafların kural olarak avukat tutması zorunlu değildir. Herkes kendini mahkemeler önünde temsil edebilmektedir. Ancak, kendisine suç isnat edilen kişinin avukat tutma, avukatını çağırma, avukat olmadan konuşmama, avukat tutacak maddi imkânı yok ise kendisine avukat tayin edilmesini isteme hakkı bulunmaktadır. Soruşturmadan önce şüpheli ya da sanığa bu hakları hatırlatılmak mecburidir. Sanık ya da şüphelinin avukat talep etmesi üzerine baro tarafından avukat görevlendirilecektir. Ceza Muhakemesi Kanunu uyarınca 18 yaşından küçük ve kendisine isnat edilen suçun cezasının 5 yıl ve üstü olan sanıkların yargılama esnasında avukat bulundurması zorunludur. Kendileri talep etmese dahi baro tarafından avukat görevlendirilmektedir.

Her ne kadar kural olarak avukat tutma zorunluluğu bulunmasa da her meslekte olduğu gibi hukuk da uzmanlık gerektiren bir alandır. Kanun, Tüzük, Uluslararası Sözleşmeler, Yönetmelikler ile Yargıtay İçtihatları ve mahkeme uygulamalarına hâkim olunması gerekmektedir. Aksi halde hak kaybının oluşması kaçınılmaz olacaktır. Bu sebeple, hukuki sorunlarınız için alanında uzman gerekli bilgi ve tecrübeye sahip avukatlardan hukuki destek alınması yerinde olacaktır.

Hukuki sorununuzun çözümünde avukat yardımından yararlanmak istemiyorsanız;

  • Hukuki sorunun çözümü için hangi davanın açılması gerektiği, yetkili ve görevli mahkemenin hangisi olduğu hususunda bilgi sahibi olmanız,
  • Dava dilekçesinde bulunması gereken zorunlu unsurların neler olduğunu bilmeniz,
  • Dava açmak için yeterli bilgi birikimine sahip olmanız,
  • Davanızı takip etmek için yeterli bilgi birikimi ve zamana sahip olmanız,
  • Davanızın aleyhine sonuçlanması halinde katlanacağınız maddi ve manevi kayıpların tahlil etmeniz (karşı tarafa ödenecek avukatlık ücreti, yargılama giderleri, harçlar vs.),
  • Uğradığınız haksızlığın giderilmesi için başvuracağınız başka hukuki yollara hâkim olmanız gerekmektedir. 

Avukatlık hizmeti sadece davalarda müvekkillerin temsil edilmesi olmayıp hak kaybını ve yaşanabilecek hukuki sorunları önleme amacı da bulunmaktadır. ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız sizi hem mahkemeler ve diğer kurumlar önünde temsil etmekte hem de ileride yaşanabilecek hukuki sorunların önlenmesi, sorunun mahkemeye intikal etmesi halinde yaşayabileceğiniz zaman ve maddi kayıpların önüne geçilmesi için danışmanlık hizmeti vermektedir. 

SORULARIMA E-POSTA VEYA TELEFON YOLUYLA CEVAP ALABİLİR MİYİM?

Sorularınızın basit ve kısa olması durumunda info@esyhukuk.com adresine veya  www.esyhukuk.com websitemizde bulunan avukatlarımızın mail adresine iletebilirsiniz. Maillerinize iş yoğunluğuna göre en kısa sürede cevap verilecektir. Ancak sorunuzun ayrıntılı olması ve mesai gerektirmesi durumunda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi esas alınarak danışma ücretine tabi olacaktır. 

Sorularınızın basit ve kısa olması durumunda ayrıca 0552 502 80 27 telefon numarasını arayarak veya  whatsapp uygulaması üzerinden iletebilirsiniz. Ancak sorunuzun ayrıntılı olması ve mesai gerektirmesi durumunda Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi esas alınarak danışma ücretine tabi olacaktır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki telefon, whatsapp veya mail yoluyla alacağınız bilgiler hiçbir zaman ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız ile yapacağınız görüşmeler ve toplantılar kadar verimli olamayacaktır. Bu sebeple hukuki sorunlarınız için avukatlarımızdan; info@esyhukuk.com adresine mail atarak, 0552 502 80 27 numarayı arayarak veya Whatsapp uygulaması üzerinden yazarak randevu almanız tavsiye olunmaktadır.

AVUKATLIK ÜCRETİ NEDİR VE NEYE GÖRE BELİRLENİR?

ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız ile yapacağınız görüşmeler neticesinde hukuki sorununuzun çözümü için harcanacak mesai, emek ve masraflara göre avukatlık ücreti belirlenecektir. Her meslekte olduğu gibi avukatlık mesleğinde de yapılacak her iş ve işlem ücrete tabidir. Türkiye Barolar Birliğinin her yıl yayınlamış olduğu asgari avukatlık ücret tarifesinin altında herhangi bir ücret belirlenmesi kanunen yasaklanmıştır.  

Hukuki sorununuzun özelinde belirlenecek avukatlık ücreti doğrultusunda her iki tarafında hak ve menfaatlerini korumak amacıyla müvekkillerimizle avukatlık sözleşmesi akdedilecektir.  Yargılama giderleri, harç ve masraflar avukatlık ücretine dâhil değildir. 

Her uyuşmazlık özelinde müvekkillerimiz yargılama giderleri ve masraf hususunda bilgilendirilmektedir.

AVUKAT İLE YAPILACAK TOPLANTILARI ONLİNE PLATFORMLAR ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞTİREBİLİR MİYİM?

ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız ile talep etmeniz halinde Zoom, Skype vb. online platformlar üzerinden toplantı ve görüşme sağlayabilirsiniz.

AVUKATLARLA GÖRÜŞMEK İÇİN NASIL RANDEVU ALABİLİRİM?

ESY Hukuk ve Danışmanlık Bürosu bünyesinde çalışan avukatlarımız ile görüşmek için info@esyhukuk.com adresine mail atarak, 0552 502 80 27 numarayı arayarak veya Whatsapp uygulaması üzerinden yazarak randevu alabilirsiniz.

ESY Hukuk Bürosu

Ortaklar

Mesaj gönder
Danışmanlık için iletişime geçin
Merhaba 👋🏻

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu mu var?

Hemen iletişime geçin uzman kadromuzdan bilgi alın.

Not: Danışmanlık Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.