Tag

iş avukatı
iscinin-is-sozlesmesini-hakli-nedenle-feshi
İşçinin iş sözleşmesini haklı nedenle feshetmesi durumunda, iş ve işçi avukatlarının rolü büyük önem taşır. İş avukatları, işçinin haklarını korumak ve yasal süreçleri yönetmek için gereklidir. İşçinin iş sözleşmesini haklı nedenle feshetme sürecinde işçinin hakları korunur ve adil bir çalışma ortamı sağlanır.
Read More
isci-avukati-ve-is-davalarindaki-rolu
İşçi avukatı, işçilerin haklarını korumak ve hukuki mücadelelerinde destek olmak için önemli bir role sahiptirler. İşçi avukatlarının amacı, işçilerin iş hukukuyla ilgili konularda adil ve eşit muamele görmelerini sağlamak ve haksız uygulamalara karşı mücadele etmektir.
Read More
tazminat-hesaplama-sureci-5-adimda-iscilerin-haklarini-koruma-rehberi
Tazminat hesaplama Süreci, iş hukuku ve işçi haklarıyla ilgili önemli bir konudur. Birçok insan, iş kazaları, haksız işten çıkarmalar veya işverenin kusurlu davranışları sonucunda tazminat alma hakkına sahip olabilir. Ancak, tazminat miktarını belirlemek karmaşık bir süreç olabilir. Bu makalede, tazminat hesaplama sürecine dair temel bilgileri ele alacağız ve işçilerin haklarını nasıl koruyabileceklerini açıklayacağız. Ayrıca, bu...
Read More
arabuluculuk-nedir-arabulucu-kimdir
Kısaca arabuluculuk; Bir kişinin özel hukuk uyuşmazlığına taraf olması durumunda, bu kişinin hür iradesiyle seçtikleri ve uzman olan 3. Kişinin arabuluculuğuyla, henüz dava açılmadan veya dava açıldıktan sonra başvurulan bir alternatif çözüm yöntemidir. Arabuluculuk ilgili uyuşmazlığın hızlı, mahkeme yoluna gitmeden ve kesin bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlayan bir kurumdur.
Read More
kidem-ve-ihbar-tazminati-nasil-hesaplanir
Kıdem Ve İhbar Tazminatı Nasıl Hesaplanır? Sorusu uygulamada en çok sorulan sorular arasındadır. Bu yazımızda Kıdem Ve İhbar Tazminatı Nasıl Hesaplanır? Sorusuna alanında uzman işçi avukatlarımız tarafından cevap verilmiştir.
Read More
6-ay-calisan-isci-tazminat-alabilir-mi
6 Ay Çalışan İşçi Tazminat Alabilir Mi? sorusunu yanıtlar bu yazımız alanında uzman avukatlarımız tarafından sizin için hazırlanmıştır. İş sözleşmesi sona eren, işten ayrılan her işçi için tazminat haklarının ne olacağı ve nasıl hesaplanacağı sorusu gündeme gelmektedir. Bu husustaki sorularınız ve deneyimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için https://esyhukuk.com/iletisim/ iletişime geçebilir, info@esyhukuk.com adresimize e-posta...
Read More
kidem-tazminati-nedir-kidem-tazminati-nasil-alinir-kidem-tazminati-sartlari
Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı nasıl alınır? kıdem tazminatı şartları hususlarını uzman işçi avukatlarımızca hazırlanan yazımızda bulabilirsiniz.
Read More
İşverenin Haklı Nedenle Derhal Feshine İlişkin Yargıtay Kararı
İşverenin Haklı Nedenle Derhal Feshine İlişkin Yargıtay Kararı İşçinin Sağlık Nedenleriyle İşe Devam Etmemesi Halinde Fesihten Önce Savunma Alınmasına Gerek Olmadığına İlişkin Yargıtay Kararı İşçinin sağlık sebepleriyle almış olduğu uzun süreli sağlık raporlarıyla yapmış olduğu devamsızlarının bildirim süresine eklenen altı haftayı aşması halinde bu durum, işverene iş sözleşmesini derhal haklı nedenle fesih hakkı tanımaktadır. Ancak,...
Read More
Mesaj gönder
Danışmanlık için iletişime geçin
Merhaba 👋🏻

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu mu var?

Hemen iletişime geçin uzman kadromuzdan bilgi alın.

Not: Danışmanlık Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.