Ceza Hukuku

Ceza Hukuku Nedir?

İnsanoğlu için toplum yaşamı vazgeçilmez bir unsurdur. Bir toplumun varlığının devamı için belirli kurallara ihtiyaç duyulmaktadır. Aksi takdirde topluma kaos hüküm sürecek güçlünün zayıfı ezmesi söz konusu olacaktır. Ceza Hukuku’nun amacı da toplum düzenini korumak ve kişilerin korunmasını sağlamaktır. Ceza Hukuku’nda korunması amaçlanan hukuksal yararlar ise bireylerin korunmasını sağlayan bireysel hukuksal yarar ve toplumun düzenini korumasını sağlayan genel hukuksal yararlardır. Ceza Hukuku normlarının ya bireylerin ya da toplumun hukuksal yararını koruması gerekmektedir. Zira, bu yararları korumayan normlar Anayasa’ya veya kişilerin özgürlüklerine aykırı olacaktır. Kısacası Ceza Hukuku suç işlenmesini önleme amacına hizmet etmektedir.

Ceza Hukuku
Ceza Hukuku

Ceza Hukuku uyarınca; ceza davalarının sürecini oluşturan ceza soruşturmaları ve kovuşturmaları neticesinde sanıklar hakkında hapis cezası verilebilmektedir.  Bu sebeple, ceza davalarının alanında uzman avukatların hukuki desteği ile yürütülmesi önem arz etmektedir.

ESY Hukuk ve Danışmanlık bünyesinde çalışan alanında uzman avukatlarımız tarafından Ceza Hukuku içerisinde yer alan tüm hukuki süreçlerde müvekkillerimize hizmet sağlanmaktadır. Ceza Hukuku kapsamında; müvekkillerin yargı ve Kolluk karşısındaki hakları avukatlarımız tarafından savunulmaktadır.

Ceza Hukuku Alanındaki Hizmetlerimiz

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak;

  • Müvekkillere Emniyet, Jandarma gibi kolluk birimlerindeki alınacak ifadeleri ve sorguları sırasında hukuki destek verilmesi,
  • Ağır Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Hakimliği, Asliye Ceza Mahkemeleri, Bölge Ceza Mahkemeleri, Yargıtay sürecinde müvekkili müdafi sıfatıyla savunmak ve bu süreçte hukuki destek sağlama,
  • İstinaf ve Temyiz başvurularını yapmak ve süreci takip etmek,
  • Yargı mercileri tarafından verilen kararların kesinleşmesinden sonra infaz hukuku alanında hukuki danışmanlık vermek,
  • Müvekkillere uygulanmış olan haksız Tutuklama, Gözaltı, Arama ve El Koyma gibi hususların varlığında maddi ve manevi tazminat davalarını açmak ve süreci takip etmek hususlarında hizmet verilmektedir.

Bu alandaki sorularınız ve deneyimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için info@esyhukuk.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Gizlillik

Bizimle paylaşılan tüm bilgiler avukat müvekkil ilişkisi kapsamında korunmakta ve gizli tutulmaktadır.

Hukuki Koruma

Müvekkillerimizin tüm hak ve menfaatlerini korumak öncelikli hedefimizdir.

Sizi Önemsiyoruz

Müvekkillerimizin sorunlarına tecrübeli ve alanında uzman ekibimizle etkin çözümler sunmaktayız.
Mesaj gönder
Danışmanlık için iletişime geçin
Merhaba 👋🏻

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu mu var?

Hemen iletişime geçin uzman kadromuzdan bilgi alın.

Not: Danışmanlık Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.