Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku Nedir?

Gayrimenkul Hukuku, toplumun hemen hemen her kesimini ilgilendiren bir hukuk dalıdır. Bu alanda doğan uyuşmazlıkların taraflar arasında sulhle çözümlenmeyerek mahkemeye taşınması durumunda, taraflar yüksek mahkeme masrafları ve vekalet ücreti ödemeleri ile karşılaşmakta ve bunlara ek olarak en önemlisi de hak kayıplarına uğrayabilmektedir. Bu nedenle, gayrimenkul hukukuna ilişkin her türlü işlemde azami işlem güvenliği bakımından, hukuki danışma ve avukatlık hizmeti alınarak işlem yapılması oldukça önemlidir.

Gayrimenkul Hukuku
Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku kişiler ve kurumlar arasındaki arsa, arazi, daire, ev, apartman vb. taşınmaz mallarla ilgili mevzuatları kapsayan bir hukuk dalıdır. Bu hukuk dalı eşya hukukunun bir parçası olup, eşya hukukuna bağlı olarak meydana gelen uyuşmazlıkların oldukça büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır. Pek çok istisna ve detay içeren bu hukuk dalı, farklı hukuk dalları ile de girift bir şekilde biçimlenebilmektedir. Görüldüğü üzere detaylı ve karmaşık yapıya sahip Gayrimenkul Hukukunda var olan hakların tespiti ve korunması açısından hukuki olarak profesyonel bir hizmet almak son derece önemlidir.

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak müvekkillerimizin Gayrimenkul Hukuku kapsamındaki tüm hak ve menfaatlerini korumaya yönelik olarak uzman kadromuz ile hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Gayrimenkul Hukuku Alanındaki Hizmetlerimiz

ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak;

  • Kadastro görmüş ya da henüz genel kadastrosu yapılmamış taşınmazlarla ilgili taşınmazların zilyetlik veya tapulu taşınmazların devir veya miras yolu ile devir ve temliki işlemleri,
  • Miras hukukundan kaynaklanan tapu iptali ve tescili, irade sakatlıklarına dayalı tapu iptali ve tescil, tenkis, taşınmaların tevhid ve ifrazı gibi işlerde davaların açılması ve takibi,
  • İpotek tesisi, ipoteğin paraya çevrilmesi konularının takibi
  • Taşınmazın aynından kaynaklanan ihtilaflar,
  • Şahsa bağlı haklarla ilgili dava ve işler,
  • Taşınmaz üzerine yapılacak inşaatla ilgili müteahhitlik, tedarik, taşeronluk ve inşaat hizmetlerine ilişkin sözleşmelerin, ön satış ve kiralama sözleşmelerinin düzenlenmesi,
  • Ortaklığın giderilmesi (izale-i şüyu)
  • Kentsel dönüşüm hukuku çerçevesinde hukuki hizmet verilmesi,
  • Mecra, geçit, irtifak hakkı tesisi, yine intifa hakkı, geçit hakkı, şufa ve bunlara ilişkin ihtilafların çözümlenmesi gibi işlerde hukuk ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Bu alandaki sorularınız ve deneyimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için info@esyhukuk.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Gizlillik

Bizimle paylaşılan tüm bilgiler avukat müvekkil ilişkisi kapsamında korunmakta ve gizli tutulmaktadır.

Hukuki Koruma

Müvekkillerimizin tüm hak ve menfaatlerini korumak öncelikli hedefimizdir.

Sizi Önemsiyoruz

Müvekkillerimizin sorunlarına tecrübeli ve alanında uzman ekibimizle etkin çözümler sunmaktayız.
Mesaj gönder
Danışmanlık için iletişime geçin
Merhaba 👋🏻

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu mu var?

Hemen iletişime geçin uzman kadromuzdan bilgi alın.

Not: Danışmanlık Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.