Tazminat Hukuku

Tazminat Hukuku Nedir?

Tazminat Hukuku, haksız fiil veya herhangi başka bir sebepten dolayı kişinin devlet, tüzel kişi veya bir gerçek kişi tarafından zarara uğraması nedeniyle ortaya çıkan uyuşmazlığı ele alan bir hukuk dalıdır. Tazminat davalarında genel olarak iki tür tazminat talep edilebilir. Bunlar maddi tazminat ve manevi tazminattır.

Tazminat Hukuku
Tazminat Hukuku

Maddi tazminatın konusu malvarlığı değerlerinin zarara uğramasından kaynaklanabileceği gibi ölüm nedeniyle destekten yoksun kalma, maluliyet ve işgücü kayıtlarından kaynaklanan davalar olabilir. Manevi tazminat ise zarara uğrayan kişinin bu zarar sebebiyle ruhsal bütünlüğünü bozan acı, elem, keder gibi manevi acılarının giderilmesi amaçlanmaktadır.

Hukuki düzenleme dışında kalan tazminat hukukunun konusu olabilecek her türlü uyuşmazlıkta ESY Hukuk ve Danışmanlık olarak müvekkillerimizin zararının giderilmesi için hızlı ve etkin hizmet vermek öncelikli hedefimizdir. Müvekkillerimizin mağduriyetlerinin giderilebilmesi için uzman avukatlarımız ile hizmet vermekteyiz.

Tazminat Hukuku Alanındaki Hizmetlerimiz

Tazminat hukuku birçok farklı alanda karşımıza çıkmakla birlikte ESY Hukuk ve Danışmalık olarak sunmuş olduğumuz başlıca hizmetler;

  • Trafik kazasından kaynaklanan maddi & manevi tazminat
  • Haksız fiil nedeniyle maddi & manevi tazminat,
  • Destekten yoksun kalma tazminatı,
  • İş kazasından kaynaklı efor kaybı, maddi & manevi tazminat,
  • Beden bütünlüğünün ihlali nedeniyle tazminat davaları şeklinde olup Tazminat Hukuku’nun içerisinde yer alan tüm uyuşmazlıklarda müvekkillerimize hizmet vermekteyiz.

Bu alandaki sorularınız ve deneyimlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için info@esyhukuk.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Gizlillik

Bizimle paylaşılan tüm bilgiler avukat müvekkil ilişkisi kapsamında korunmakta ve gizli tutulmaktadır.

Hukuki Koruma

Müvekkillerimizin tüm hak ve menfaatlerini korumak öncelikli hedefimizdir.

Sizi Önemsiyoruz

Müvekkillerimizin sorunlarına tecrübeli ve alanında uzman ekibimizle etkin çözümler sunmaktayız.
Mesaj gönder
Danışmanlık için iletişime geçin
Merhaba 👋🏻

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu mu var?

Hemen iletişime geçin uzman kadromuzdan bilgi alın.

Not: Danışmanlık Avukatlık Kanunu gereği ücretlidir.